Odzyskiwanie danych z macierzy RAID która skuteczność? jakie są zapłaty.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Danych Z Macierzy Awaria odzyskiwania Raid – co robić?

Przywracanie danych z macierzy RAID 0,1 w płodna  możność.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Dwa tygodnie temu musiałem trochę pozamieniać dyski, aby ułatwić sobie pracę z odzyskiwaniem danych z macierzy RAID. Wydajność była dobra, ale po dwóch nieudanych próbach stwierdziłem, że coś nie działa jak należy. Rozebrałem więc wszystko jeszcze raz na części, aby dowiedzieć się, w czym tkwi problem. Po złożeniu wszystkich kawałków z powrotem do kupy, udało mi się zrestartować serwer i mieć znowu działający serwer. Oto co się stało:

Odtwarzanie danych z macierzy RAID w skuteczne postępowanie.

Odzyskanie macierzy RAID z RAID 0.1 nie jest takie proste, jeśli dane nie zostały jeszcze zapisane na dyskach! Musimy więc znaleźć inny sposób. Co możemy zrobić? Cóż, mamy tylko jeden wybór: musimy użyć polecenia „nisiskopodata”. Polecenie to pozwoli nam na odczyt / zapis / debugowanie informacji o macierzy RAID, dzięki czemu będziemy w stanie dokładniej określić problem, a jeśli nie, będziemy w stanie poprawnie odzyskać dane. Najważniejszą komendą, o której należy pamiętać jest ta wspomniana wcześniej w artykule: musimy określić ilość miejsca potrzebnego macierzy RAID do wykonania zadania, w tym ilość wolnego miejsca dostępnego dla tego procesu.

Odtwarzanie danych z macierzy RAID 0,1 płodny trud.

Załóżmy więc, że nasz problem jest spowodowany na przykład awarią urządzenia rozszerzalności cieplnej. W takim przypadku możemy go po prostu otworzyć i sprawdzić czujniki termiczne, lub wentylator, jeśli jest to procesor. Możemy nawet spróbować uruchomienia termicznego. Najczęstszą komendą dla thermal run jest „nast pnie oprogramowania”, co jest nazwą naszego termicznego kontrolera dysku twardego. I oczywiście, najbardziej niezawodną rzeczą, którą można zrobić dla odzyskania danych, po wszystkim, jest użycie oficjalnego oprogramowania do odzyskiwania danych termicznych, takich jak ten dostarczony przez SanDisk Extreme Pro.

Przywracanie danych z macierzy RAID usługa.

Przejdźmy teraz do prawdziwego zadania: procesu instalacji. Jeśli napęd został już zainstalowany (jeśli nie został zainstalowany wcześniej), proces będzie dość prosty. Będziesz musiał otworzyć komputer, przejść do zarządzania dyskami (interfejs hdmi), otworzyć opcje (połączenie hdmi), utworzyć nowy napęd, wybrać język i postępować zgodnie z instrukcjami. Jeśli wszystko przebiegło pomyślnie, zobaczysz ikonę w pobliżu pulpitu o nazwie „raid0”. Jeśli jej nie widzisz, lub jeśli ikona jest czerwona, co oznacza, że inne urządzenie jest w użyciu, poszukaj innego sterownika, takiego jak ssi-raid-z macierzy raid |raid | komputer | -} Niestety, nasz dysk twardy uległ awarii, więc nie pozostaje nam nic innego, jak uruchomić komputer z dysku OS. Uruchomimy komputer w „trybie bezpiecznym”, co oznacza, że wszystko zostało pozostawione w ustawieniach i system operacyjny załaduje tylko minimum potrzebnych programów, takich jak Windows. Komputer załaduje standardowe domyślne sterowniki, w tym sterownik RAID. Jeśli Twój kabel Ethernet nie jest starszy, to prawdopodobnie będziesz musiał zainstalować najnowszy firmware. Możesz również spróbować zaktualizować BIOS lub nawet sterowniki klawiatury i myszy.

Jeśli wszystko przebiegło pomyślnie, można przystąpić do testowania awarii RAID 0,1. Musisz otworzyć swój graficzny interfejs użytkownika, zlokalizować urządzenie konfiguracyjne sieci, zwykle znajduje się w Konfiguracji systemu > Sieci i zaktualizować sterownik z najnowszym firmware. Uruchom ponownie komputer i, jeśli wszystko poszło dobrze, można przystąpić do testowania awarii RAID 0,1 ponownie. Jeśli wszystko zrobiłeś dobrze, nie powinieneś napotkać żadnych problemów.

Są jednak pewne przypadki, w których odzyskiwanie danych z macierzy Raid nie powiedzie się. Jeśli cały dysk jest uszkodzony, nie jest możliwe ponowne sformatowanie dysku twardego. Może się to zdarzyć, jeśli próbowałeś sformatować cały dysk twardy i nie udało się. W takich przypadkach, odzyskiwanie RAID powinna być podjęta próba jeden sektor na raz. Na przykład, jeśli awaria dysku wystąpiła w sektorze 4, należy spróbować przetestować ten sektor, a następnie przejść do następnego.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0,1 jednostka rozważna zarekomendowania.

Zdarzają się sytuacje, w których odzyskiwanie danych z macierzy RAID kończy się niepowodzeniem i musimy uciekać się do kopii zapasowych i/lub innych środków. Jeśli tak się stanie, nie panikuj jeszcze – nadal możesz wykonać odbudowę RAID w nagłych przypadkach. W tym celu należy uzyskać, a następnie skopiować wszystkie dane systemu operacyjnego z dysku twardego. Następnie, wystarczy użyć funkcji przywracania, aby skopiować je na dyskietkę, a następnie uruchomić komputer normalnie – jak opisano powyżej dla danych z raid recovery.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Otagowano , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.